Koncert w Koniakowie - XII 2013

Koncert w Koniakowie - XII 2013

DZIĘKUJEMY za koncert na rzecz odbudowy kościółka na Stecówce!

Dnia 29 grudnia 2013 roku w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Koniakowie odbył się koncert kolęd i pastorałek zespołu „Istebna”, w którego składzie są osoby zamieszkujące naszą parafię, w tym jego kierownik Tadeusz Papierzyński. Przy wypełnionej po brzegi świątyni mogliśmy wysłuchać utworów tematyce bożonarodzeniowej pochodzących z Trójwsi, ale także z rejonów Podhala czy też Ukrainy. Koncert prowadziła pani Aneta Legierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. W czasie występu fragmenty wiersza autorstwa Józefa Bocka, którego prace rzeźbiarskie znajdowały się w kościele na Stecówce, wyrecytował Mateusz Zowada, członek zespołu oraz naszej parafii. Niewątpliwie największy aplauz w widowni wywołał występ kilkuletnich członków zespołu regionalnego wykonujących kolędę „Hej maluśki, maluśki”. Koncert swoją uwagą przyciągnął nie tylko rzesze mieszkańców Trójwsi, gości, lecz także i władz samorządowych, m.in. Starostę powiatu cieszyńskiego Pana Jerzego Nogowczyka oraz zastępcę wójta gminy Istebna Pana Henryka Gazurka.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Proboszcza parafii w Koniakowie

ks. Jerzego Kiery za pomoc w zorganizowaniu koncertu, zespołowi „Istebna” za chęć wsparcia odbudowy naszego kościoła na Stecówce, a także wszystkim tym, którzy złożyli ofiarę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego koncertu w naszej galerii.

2021  Parafia Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce  ©  globbers joomla templates