Kolędowanie w Panewnikach

Kolędowanie w Panewnikach

 

To był kolejny piękny gest ze strony Kościoła oraz zespołów regionalnych, którzy solidaryzując się z naszą parafią, postanowili wesprzeć dzieło odbudowy naszej parafialnej świątyni. W dniu 2 lutego 2014 roku nasza delegacja na czele z Księdzem Proboszczem pojechała do bazyliki franciszkańskiej w Katowicach – Panewnikach, by wziąć udział w koncercie charytatywnym, którego pomysłodawcą był Pan Józef Skrzek, instrumentalista odwiedzający co pewien czas naszą wspólnotę parafialną. Przyjechał do nas także po pożarze i obiecał, że postara się dobroczynnie zagrać dla naszej wspólnoty potrzebującej środków na odbudowę kościoła. Przedsięwzięcie artystyczne, które skomponował wraz z góralskimi zespołami regionalnymi, było niezwykłe. Kolędowanie przy jednej z największych szopek betlejemskich w Polsce dostarczyło licznie zebranej publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. Pan Józef Skrzek wykonał kilka utworów muzycznych na organach, zaś przy panewnickiej szopce zgromadziły się kapele i zespoły góralskie. W beskidzkim kolędowaniu wzięli udział Pan Józef Broda z zespołem „Vołosi”, kapela „Wałasi”, zespół dziecięcy „Mała Jetelinka”, członkowie zespołu regionalnego „Istebna”, „Grojcowianie” z Wieprza oraz kapele: „Beskidek”, „Zwyrtni”, „Rajwach”. Koncert prowadziła Pani Aneta Legierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezwykłego wieczoru kolędowego. Dziękujemy także artystom indywidualnym oraz zespołom muzycznym za wspaniały gest świadczący o ich poczuciu empatii wobec naszej parafialnej tragedii i chęci odbudowy tego, co przed dwoma miesiącami strawił pożar. Słowa „Bóg zapłać” kierujemy pod adresem wszystkich uczestników koncertu, którzy po jego wysłuchaniu złożyli ofiarę. Ten piękny gest świadczy o tym, że jest wśród nas wielu ludzi, którzy potrafią się solidaryzować ze wspólnotą parafialną przeżywającą trudne chwile i przekazać na dzieło odbudowy kościoła w tak trudnych obecnie czasach dar materialny.

 

http://bielsko.gosc.pl/doc/1870468.Gorale-zagrali-ze-Skrzekiem-Dla-Stecowki

 

 

 

 

2021  Parafia Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce  ©  globbers joomla templates