Skoczowskie kolędowanie - I 2014

W dniu 19 stycznia 2014 roku pięcioosobowa delegacja naszej parafii uczestniczyła w koncercie zorganizowanym w Kościele parafialnym p. w. św. Piotra i Pawła w Skoczowie. Skoczowska parafia organizująca co roku w okresie bożonarodzeniowym spotkania kolędowe, w ramach których prezentują się lokalne chóry i zespoły, podjęła decyzję, by składkę zebraną w czasie tegorocznego kolędowania przeznaczyć na odbudowę naszego kościoła. W niezwykłym dla nas wieczorze kolęd wystąpiły Chór Albatesso z Dębowca, Chór Parafialny Laudate Dominum i Scola Coram Deo oraz kapela góralska „Stela”. Przed występem organizatorzy zaprezentowali kilkuminutowy film pokazujący skalę zniszczeń, jakich dokonał pożar w tę tragiczną dla nas noc grudniową. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego artystycznego przedsięwzięcia. Bóg zapłać organizatorom, Księdzu Prałatowi Alojzemu Zuberowi, zespołom śpiewaczym oraz wszystkim uczestnikom koncertu, którzy swą ofiarnością pomogli nam w gromadzeniu funduszy potrzebnych do odbudowy naszej parafialnej świątyni.

Skoczów