Wizyta w Wapienicy

"Nasi parafianie z wizytą u Księdza Jerzego Matogi w Wapienicy"

W dniach 25 i 26 stycznia 2014 roku grupka naszych parafian przybyła na zaproszenie Księdza Jerzego Matogi do Parafii p. w. św. Franciszka do Wapienicy, by tamtejszą wspólnotę parafialną prosić o wsparcie materialne dzieła odbudowy naszego kościoła. Ksiądz Jerzy, który przez kilka lat był proboszczem w naszej parafii i równie mocno jak my przeżył tragedię, jaka dotknęła nas przed dwoma miesiącami, przyjął nas bardzo gorąco i serdecznie. Podczas rozmów na plebanii wspominaliśmy czasy jego duszpasterzowania na Stecówce i snuliśmy plany związane z odbudową naszej góralskiej świątyni. Pragniemy podziękować Księdzu Jerzemu za serdeczne przyjęcie, gościnność oraz wszystkim ofiarodawcom za dar materialny przekazany naszej wspólnocie na odbudowę naszego kościoła parafialnego.

Wapienica