Zapraszamy na Jutrznię w noc Bożego Narodzenia.

Jutrznia w noc Bożego Narodzenia

20161217 065128


W wielu kościołach Pasterkę poprzedza uroczysty śpiew Jutrzni w noc Bożego Narodzenia. Niewątpliwie jest ona pewnym fenomenem, nabożeństwem unikalnym, rozpowszechnionym szczególnie na Śląsku Cieszyńskim. Tradycja śpiewania Jutrzni jest zachowywana aż po współczesność, a teksty są przedrukowywane w kolejnych wydaniach modlitewnika "Chwalcie Pana".Dlatego chcielibyśmy zapoczątkować w naszej parafii tradycję śpiewania Jutrzni w noc Bożego Narodzenia.


Zapraszamy wszystkich w Wigilię na godz. 23:30 do kościoła parafialnego na Stecówce na uroczyste jej odśpiewanie. Bardzo prosimy o liczny udział wszystkich parafian oraz gości.


Teksty będą porozmieszczane na ławkach. Tych, którzy chcieliby nauczyć się tej Jutrzni wcześniej zapraszamy na próbę, która odbędzie się po przystrojeniu naszego kościoła w piątek (23.12.).

2021  Parafia Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce  ©  globbers joomla templates