Koncert kolędowy

Koncert kolędowy dzieci z SP2

Bożonarodzeniowy Koncert Kolędowy

Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 10.00 w naszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej odbył się Bożonarodzeniowy Koncert Kolędowy w wykonaniu młodych, uzdolnionych muzycznie parafian oraz Kapeli Rajwach. Występ rozpoczęła oracja pastuszków – Anioł sie zwiastuje. Podczas koncertu zebrani wysłuchali pięknych, regionalnych pastorałek, takich jak Śliczna Panienka jako jutrzenka, czy wykonana na życzenie publiczności Chojka.   Nie zabrakło też tradycyjnych kolęd polskich  w nowej góralskiej aranżacji Kapeli Rajwach – usłyszeliśmy między innymi Wśród nocnej ciszy, Gdy Śliczna Panna oraz Przybieżeli do Betlejem.

Młodzi artyści - Marlena Bocek, Dawid Bocek, Klaudia Wrzask, Kuba Wrzask, Anna Michałek, Emilia Lipowska, Michał Michałek oraz Paweł Kukuczka na co dzień kształtują swoje talenty muzyczne w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie. Większość z nich to nasi parafianie, należący do dziecięcego zespołu taneczno - instrumentalnego prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej przez Bartłomieja Rybkę.

Bożonarodzeniowe kolędowanie przyciągnęło do naszej świątyni liczne grono parafian oraz gości, zostało ono także utrwalone w relacji filmowej Radia Istebna, którą zobaczyć możemy na jego stronie internetowej.

Po koncercie Ksiądz Proboszcz Grzegorz Kotarba podziękował artystom za występ, który pięknie wpisał się w tradycję góralskiego kolędowania na Stecówce.

Fot. i tekst: Oliwia Szotkowska