"Serce górala i groń" - maj 2018

"Serce górala i groń" - maj 2018

Muzyczne Czuwanie „Serce Górala i Groń”

W sobotę rozpoczęliśmy nasze tegoroczne Czuwania Fatimskie, a dzień później 13 maja wieczorem z okazji rocznicy pierwszego z objawień fatimskich, jakie miało miejsce 13 maja 1917 r. w Cova da Iria do naszej świątyni na Stecówce przybyli niezwykli pielgrzymi – artyści i przyjaciele parafii – Monika Wałach – Kaczmarzyk, Józef Skrzek oraz Zbigniew Wałach ze swoją kapelą.  Muzycznym Czuwaniem – „Serce Górala i Groń” oddali oni pokłon Matce Bożej Fatimskiej – opiekunce tego miejsca i wspólnoty. Podczas trwającego półtoragodzinny koncertu plenerowego artyści zaprezentowali autorskie utwory nawiązujące do kultu maryjnego i muzycznej tradycji Karpat. Nietuzinkowe połączenie elektronicznych dźwięków, tak charakterystycznych dla twórczości Józefa Skrzeka z brzmieniem tradycyjnych instrumentów beskidzkich dało doskonały efekt.

Muzyczne Czuwanie „Serce Górala i Groń” to wydarzenie wpisujące się w ponad dwudziestoletnią już historię obecności Józefa Skrzeka i Zbigniewa Wałacha na Stecówce. Obdarowani przez Boga wielkim talentem i  wrażliwością artystyczną multiinstrumentaliści i kompozytorzy od lat oddają mu chwałę swą twórczością i dzielą się pięknem ze swymi słuchaczami.

Przybyli na koncert parafianie i goście odwdzięczyli się muzykom owacjami na stojąco.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólne Muzyczne Czuwanie u stóp Pani Fatimskiej Monice Wałach – Kaczmarzyk, Józefowi Skrzekowi, Zbigniewowi Wałachowi, Bolesławowi Niedobie, Maciejowi Szymkowiakowi i Janowi Wałachowi!

 

1.jpg 10.jpg 11.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 2.jpg 20.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 29.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

tekst: Oliwia Szotkowska

foto: Ewa Cudzich

2021  Parafia Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce  ©  globbers joomla templates