Informacje - Mlaskawka

Kościół filialny pw. św. Józefa na Mlaskawce.

d mlaskawka

Pierwotnie znajdował się w Jaworzynce na Trzycatku, gdzie wzniesiono go w 1948 roku jako wotum wdzięczności za przetrwanie wojny. Patronką tej świątyni była Matka Boża Frydecka. Po wybudowaniu tam nowej, murowanej świątyni, stary kościółek rozebrano i przeniesiono na teren parafii Stecówka do przysiółka Mlaskawka.Poświecenia kościoła w nowym miejscu dokonał Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy 24 maja 1997 roku a nowym patronem świątyni został św. Józef. Kościół znajduje się niedaleko Szkoły Podstawowej na Zaolziu i Strażnicy OSP.
Świątynia wpisana jest na  Szlak Architektury Drewnianej na terenie województwa śląskiego.

Msze św. w kościele filialnym są odprawiane w niedzielę o godz. 7.30 oraz w piątki o godz. 7.00 (Msza św. szkolna).